17 sierpnia 2010

Wczoraj dotarło do mnie, jak krótkie są wakacje. Dwa miesiące to strasznie mało. Po tym kolejna głęboka refleksja: czy rok szkolny jest długi? No nie. Cały rok jest krótki. Całe życie jest krótkie. Cholera, trzeba się ogarnąć i nie marnować tak czasu ciągle. No, chyba, że chcę któregoś dnia obudzić się i skontestować: "Kurwa, zmarnowałaś życie, brawo".

Są takie ładne sentencje:

Ludzie nie wiedzą co z czasem zrobić. Czas nie ma z ludźmi tego problemu.
- Magda Samozwaniec

Młodość to piękna rzecz. Nie dlatego, że pozwala robić głupstwa, lecz dlatego, że daje czas, by je naprawić.
-Jean Bernard


Przemyśliwam również, jak wysoce nierozsądne jest kupowanie zeszytów w Muji, w momencie kiedy mam kilkanaście przedmiotów (ceny od 13,50 zl). Ale chociaż kilka muszę kupić, uwielbiam je ♥

I dlaczego nigdzie nie ma małych piórników. Noo ja wiem, oczywiście, że są w Nici, ale szczerze mówiąc, to już chyba nie ten przedział wiekowy. Mam ten sam problem co roku. Jak w Muji są, to beżowe, a ja preferuję czarne. Ja Converse są, to kurde też wszystkie, tylko nie czarne. Świat się zmówił przeciwko mnie ;<

Aaaach, jak ja kocham moje problemy. Są po prostu cudowne. Parę dni temu czytałam poważny artykuł o obozach zagłady i nie mogę absolutnie przestać o nim myśleć. Aż ciężko wyobrazić sobie cierpienie tych ludzi, a wyobraźnię mam absolutnie sprawną. I nie dość, że wszyscy wiemy, że fajnie to tam nie było, to ja w dodatku przeczytałam o jeszcze gorszych rzeczach, o których w szkole się nie mówi. Smutek (i bezradność).

peace ♥

The Beatles Yesterday
Well, I didn't think about it that holidays are very short. But, are years long? I don't think so. And what is conclusion? I really must start to control my life. Because it is not posible that one day I'll wake up and I'll think "Fuck, I've waste my life".

There's some sentences:

People doesn't know what they can do with a time. A time doesn't have that problem with them.

Youth is a beautiful thing. Not because it let do mistakes, but because it gives a time, to repair it.


I like it.

I also have any horrible problems like I can not buy pencil-case. I want black and small and there's no black and small pencil-case.
Also I don't know if I can buy many copy-books in Muji, where there are some prices like 13,50 zl for one copy-book ^^ And I have several subjects. But I really like it ♥

Ooooh, how great problems I have. One day I read any article about concentration camps and it was terrible. There were some thing that I didn't know before. I even can't imagine how much that people were in pain.

I love my problems.

xoxo ♥


ps. if there are some terrible mistakes you can tell me about it. I did not use english one and a half of year. thanks ^^ ♥ 

8 komentarzy:

Pearl pisze...

Nawet mi nie przypominaj o szkole;) Dzięki za komentarz, fantastycznie czyta się Twoje posty;)

Sawin pisze...

Oj tam, oj tam. Zakupy to niezbyt mądry temat:P

Dobra rozmowa zawsze pomaga. Kiedy wygadasz się komuś, od razu robi się lepiej. Uczucie, jakbyś z kimś dzielił swoje problemy...

Co do obsługi to zgodzę się. Wszystkie te ekspedientki robią wielką łaskę, że w ogóle powiedzą "Dzień dobry".

Och, ja też chodzę w rzeczach do ostatniej nitki:)) Nie wyobrażam sobie innej opcji;D

dear pisze...

oj jak ja lubię czytać Twojego bloga :) tak w ogóle to staram się nie liczyć dni do końca wakacji, tylko żyć chwilą, dniem :)
i tak szczerze mówiąc, nie chcę żeby ten rok szkolny mi szybko przeleciał bo czeka mnie matura:) i powiem Ci, obiecałam sobie że postaram się przesiedzieć ten rok szkolny przed książkami, żeby później nie rozpaczać w maju i żeby nie dręczyły mnie wyrzuty sumienia, że po prostu zmarnowałam swoją szansę i mam nadzieję że dam radę i przetrwam to wszystko :)

dear pisze...

hehe dzięki:*
no mi właśnie też szkoda kasy, oprócz tego to bym jechała nam dłużej do Krakowa i znając mnie to sporo bym tam wydała, wiadomo jak to na wyjazdach :D no ale mam nadzieje że jeszcze nie jedna okazja taka będzie :)

strawberry pisze...

Tak to zdecydowanie cały rok jest za krótki. Nie tak dawno żegnaliśmy stary rok a teraz zostały tylko 4 miesiące do witania nowego:)

sylwia pisze...

OOoo tak - wszystko jest takie krótkie..
Piękne słowa i przemyślenia :)
Zapraszam na nowego bloga :)

Paula pisze...

pozytywnie tu u Ciebie :)

pozdrawiam,
Paula

Ancia pisze...

Ja jakos tez zamarnowalam polowe wakacji. Nie wiem jak dalam rade - ie robiac nic konkretnego. Teraz -krotko przed rozpoczeciem semestru- zaczelam troche szyc i dokonczyc inne projekty do szkoly.

www.overdivity-fashion.blogspot.com